confessions

metro

1. nesil Admin - Admin -

  1. toplam entry 27
  2. takipçi 1
  3. puan 908

rapor parası ne zaman yatar

metro
Rapor parası alan çalışanlar işvereninin alınan raporu SGK'ya iletmesinin sonrasında en geç 15 gün içersinde PTT üzerinden çalışanların hesabına yatırılıyor.

Ücret hesaba yatırıldıktan sonra en geç ay içersinde alınması gerekiyor. Alınmayan ödenekler SGK doğrulusunda geri alınıyor.

rapor parası nasıl hesaplanır

metro
İlk üç aylık brüt gelir, son üç aylık prim gününe bölünür ve çıkan neticela raporlu olunan gün adedi -2 gün de hesaplanır çarpılır.

Çıkan netice ayakta tedavi olması durumunda 2 ile çarpılıp 3'e bölünür ve alacağınız rapor parasını bulmuş olursunuz hepsi bu kadar.

içten sararmış far nasıl temizlenir

metro
Sararmış Far Nasıl Parlatılır?

Arabaların farları plastikten ve darbeye dayanıklı polikarbon camlardan üretildiği için zamanla sararıp, matlaşabiliyorlar.

Far parlatma işlemi araç sahiplerinin kendi kendilerine de uygulayabilecekleri bir yöntemdir. Su zımparası, bez, maskaleme bantı, plastik cilası veya far cilası, kurulamak için temiz bez yada peçete almanız gerekiyor.

google reklam fiyatları

metro
Google Reklam (AdSense) Paketleri ücreti ne kadar ?

Google Ads reklamları için 1 Kasım 2020'de belirli ülkelerde yayınlanan reklamlar için yeni ücretler uygulamaya koyacaktır.

Örnek verecek olursak Türkiye'de yayınlanan Ads reklamları için 5 TL Yasal İşletim Maliyeti tahakkuk ederse ve 100 TL'lik yeni bir ödeme yaparsanız, reklam göstermek için 95 TL (100 TL - 5 TL) krediniz olur ve kullanılabilir bakiyeniz 95 TL olarak görünür.

bilgisayara şifre nasıl konulur

metro
Bilgisayara Şifre Nasıl Konulur?

İlk önce Başlat menüsünden (Ayarlar) ve sonrada Denetim Masası na tıklayıyoruz.

Açılan "Denetim Masası" menüsünden "Kullanıcı Hesapları" komutunana tıklayıp.

Açılan "Kullanıcı Hesapları" menüsünden "Hesap değiştir" hesabının üzerine tıklatıktan sonra.

Açılan penceredeki "Parola oluştur" linkine tıklıyoruz.

Açılan Parola oluşturma penceresinden "Yeni bir parola yazın" kutusuna şifrenizi yazıp ve "Onaylamak için şifrenizi yeniden giriniz" ve altaki parola oluştur butonuna basıp yeni parolarımızı oluşturmuş oluyoruz hepsi bukadar.

html nedir

metro
HTML Nedir?

Hyper Text Markup Language (Hareketli- Metin İşaretleme Dili) deyiminin kısaltmasıdır.

Html web sayfalarının Browser'larda yani tarayıcılar görüntülenmesini sağlayan bir dildir.

Html bir programlama dili asla değildir.

C,C++ ,Visual Basic gibi programlama dillerindekine benzer bir programlama mantığına sahip değildir.

HTML öğrenilmesi çok kolaydır.


2. ikinci el araç fiyatları düşecek mi

metro
2. ikinci el araç fiyatları düşecek mi?

Koronavirüs salgını Pandemi sürecinde sıfır araç üretiminin azalması ve araç almak isteyenlerin ikinci ele yönelmesi ile birlikte ikinci el araç fiyatların aşırı yükselmesine neden oldu.

İkinci eldeki bu talep azalması fiyatların da düşmesine neden oldu. Son 1 yıldır yükselen ikinci el araç talebi ve kasın, aralık aylarında fiyatları ilk kez düştü.


vites değiştirirken ses geliyor

metro
Aracınızda seyir halindeyken Vites değiştirdiğinizde vites kutusundan ses geliyorsa sebebi debriyaj pedalına tam olarak bastığınızdan emin olunuz.

Senkromeç arızasıda olabilir özellikle belirli bir vitese takarken ses geliyorsa, büyük ihtimalle senkromeç arızasıda olması da mümkündür.

2. vitesten 3. vitese geçiş yaparken çarkların birbiri arasında geçiş yapmasını senkromeç vasıtasıyla sağlar.

Sert vites geçişlerinde çıkan ses senkromeçlerden gelir, ser vites geçişleri senkromeçlere zarar verir.

Buda vites değiştirirken vites kutusundan ses gelmesine sebebiyet verir.

otobüs seferleri için hes kodunu nasıl alınır

metro
otobüs seferleri için hes kodunu nasıl alınır?

Hayat Eve Sığar (HES) Kodu, yurt içinde bilet satın almadan önce Sağlık Bakanlığı önlemleri kapsamında zorunlu hale getirilen yeni bir uygulamadır.

Hayat Eve Sığar (HES) kodu mobil uygulaması ve e-devlet üzerinden alınabileceği gibi, doğrudan SMS yolu ile de hemen alabilirsiniz.

Cep telefonunuzun, mesaj (sms) kısmına HES yazıp boşluk T.C. kimlik numaranızı boşluk kimlik seri numaranızın son 4 hanesi ve HES Kodu'nun geçerli olmasını talep ettiğiniz gün süresini yazarak 2023'e kısa mesaj gönderebilir, HES Kodu temin edebilirsiniz.

Örnek: SMS: HES 12345678901 1234 15

çocuklar için zararlı oyunlar

metro
Bazı Bilgisayar oyunları çocuklar için tehlike oluşturmaya devam ediyor. Bu gibi oyunlar çocukların ve gençlerin duygusal boşluklarından dolayı ele geçiriyor.

Bu oyunlar çocukların psikolojileri üzerinde zararlı etkiler bırakıyor.

Momo, Mavi Balina ve Mavi Bebek oyunlarından sonra Gangster oyunu çocukları, gençleri olumsuz etkileyerek şiddete yönlendiriyor.

Çocuklarımıza güzel sağlıklı bir gelecek vermek istiyorsak bu konuda mutlaka sınırlandırma getirmelisiniz.

medyum nedir

metro
Medyum, ruhlar alemi ile etkileşime geçebildiğini ve ölülerle canlılar arasında etkileşim kurabildiğini iddia eden kişi. Türkçeye Fransızcadan geçtiği sözcüğün kökeni Latince medium sözcüğüne dayanır.

zoom nasıl indirilir

metro
Zoom programı hem Google Play'de hem Apple Store'da bulabilirsiniz. İlgili programı marketlerinin arama kısmına Zoom yazıp aratarak programı indirebilirsiniz. Program genel kullanımda bedava fakat daha büyük toplantılar başlatmak gibi ek seçeneklere ücret ödemek gerekebiliyor.

zoom uygulaması ne işe yarıyor

metro
Zoom; akıllı telefon, tablet, laptop, pc telefonlar gibi vasıtalar ile video ve sesli konferans, telefon sistemi, sohbet ve internet seminerleri hizmeti yayınlayan bir etkileşim uygulamasıdır.

Zoom'un özellikleri şunlardır;

Toplantılar, Video Webinar, Konferans Odası, Chat Mesajlaşma, Telefon İletişimi

canva nedir ne işe yarar

metro
Canva, kullanıcıların sosyal medya grafikleri, sunumları, posterleri ve başka görsel içerikleri oluşturmasına imkan tanıyan bir grafik dizayn platformudur. Web'de ve mobilde kullanmak mümkün ve milyonlarca resim, makale tipi, şablon ve illüstrasyonu entegre eder.

epoccam nedir ne işe yarar

metro
Hem Windows hem de MacOS işletim sistemleri altında sorunsuz çalışan uygulama.

Ücretsiz versiyonu 640 x 480 çözünürlükte görüntü alma imkanı verirken ücretli versiyonunda 1080p çözünürlüğe kadar yükseltebilirsiniz.

Uygulamayı telefonunuza kurduğunuzda video konferans uygulamalarınızda Epoccam isimli bir kamera görüyorsunuz.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

yukarı